Öne Çıkanlar THY nyon twitter haber akp ABD politika CHP finans ekonomi

Erkeklerin sevgisini göstermesi seksle

Biz kadınlar erkeklerin bize sevgi, şevkat ve ilgi göstermelerini bekleriz. Fakat bunun olabilmesi için seksin ilişkide büyük bir önemi var.

Erkeklerin sevgisini göstermesi seksle

Cinsellik kavramı kadın ve erkekler için farklılıklar gösteriyor. Geçmişten bugüne uzanan “erkekler ve erotizm” veya “erkekler ve seks”, “kadınlar ve romantizm” veya “kadınlar ve aşk” eşleştirilmeleri çiftlerin cinsel yaşamını ve çatışmalarının doğasını bir hayli etkiliyor.

Erkeklerin sadece seks yapmak için kendileriyle ilgilendiklerini savunan ve bu nedenle onları kaba olmakla suçlayan kadınların sayısı her geçen gün artıyor. Kadınların bu algılarının altında yatan nedenleri anlamaları, beklentilerin iyice arttığı günümüzde bir hayli zorlaşmış gibi görünüyor. Oysa cinsellik, erkeklerin aşk ve sevgi duygularının farkına varmalarında çok önemli bir yer tutuyor. Bu nedenle erkeklerin erotizm alabilmek için romantizm vermeleri, kadınlarında romantizm alabilmek için erotizmi sunmaları gerekiyor.

Erkekler seks ile sevgilerini gösterirler...

Cinselliğin aşkı alevlendirip ve bağlılığı artırdığı artık kabul edilen bir gerçek. Tabii bu süreç sanıldığı gibi kadınlara uzak bir düşünce değil. Kadınlar da aynı erkekler gibi cinsellik üzerinden duygularını açığa çıkartıyor, sevgi ve bağlılıklarını arttırıyorlar.

Çünkü cinsellik, çift arasında olabilecek en üst düzeydeki yakınlaşmayı gerçekleştiren, onların birbirlerini hem ruhsal hem de bedensel olarak tanımalarına önayak olan sıcak ve duygu yüklü bir ilişkidir. Cinsellik; rahatlamış ve tabuları yıkmış bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hisse odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıdır. Doğamız gereği, duygusal olan, şefkate ve aşka önem veren biz kadınlar hislerimizle hareket ederken, sevgi açlığı duyan erkekler ise cinsel içgüdüleriyle aşka yönelirler.

Diğer bir değişle, seks erkeğin sevgi gereksinimi duymasını, kadının ise sevildiğini ve değerli olduğunu hissetmesini sağlayan önemli bir araçtır. Bu nedenle, kadınların, erkeklerin sadece cinselliği düşündüklerini ve bu doğrultuda harekete geçtiklerini düşünmemeleri gerekiyor.

Nasıl ki, kadınlar sevgi göstermenin yöntemlerinden biri olan dokunulmaktan hoşlanıyorlarsa, erkekler de dokunmaktan hoşlanıyorlar ve seksi, sevgilerini gösterme biçimi olarak yaşıyorlar. Kadınlar, erkeklerle aşklarını tazelemek adına iletişime geçmek istiyorlarsa, konuşmak, bakışmak, öpüşmek gibi eylemlerle sevildiklerini hissediyorlarsa, erkekler de sevildiklerini seks yoluyla hissederler ve gösterirler.

Yani erkeklerin içlerindeki sevgiyle ve
kadınsı yönle bağlantıya geçme ve bunu partnerlerine ifade etme yollarından biri sekstir. Kadınların bundan yakınmak yerine, bu farkı anlayıp erkeklerin kalplerinin kilidini seksle açmaları gerekir. Çünkü asıl sevgi, aşk ve bağlılık burada başlar.

Çiftlerin ilişkideki önceliği seks olmalı...

Çiftlerin sağlıklı, mutlu, hisli ve haz dolu bir ilişkiye sahip olabilmelerinin yollarından biri ve belki de en önemlisi, cinsel ilişkilerinin kalitesi ve tutku düzeyleridir. Haz alınıp verilen harika bir cinsel ilişki sonucunda erkekler içlerindeki sevgiyi hissedip, sevgilerini gösterirlerken, kadınlar da ihtiyaçları olan sevgiye ulaşmış oluyorlar.

Çünkü erkeklerin kalplerini açtıkları, sevgilerini gösterdikleri, şefkatlerini en iyi şekilde paylaştıkları ve içlerindeki kadınsı yönlerini fark ettikleri en iyi yöntemlerden biri sekstir. Aslında kadınlar da ön yargılarından kurtulup, sağlıklı düşündüklerinde, seks ile yumuşadıklarını, gevşeyip, rahatladıklarını, sevildiklerini ve değerli olduklarını hissettiklerini ve daha çok partnerlerine bağlandıklarını göreceklerdir. Bu nedenle, çiftler ellerindeki en güçlü ve sağlık veren silahı, seksi daha çok kullanmalılar ve hayatlarında vazgeçilmez bir yere koymalıdırlar. Böylece çiftler çok daha tutkulu bir cinsel yaşama ve hoş bir iletişime sahip olabilirler.

İpek BUR

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.